Naše služby

Poradenství a prevence (vakcinace, odčervení..)

Při osobní návštěvě, telefonicky či emailem Vám ráda poradím v oblasti výživy, chovu, domácí preventivní péči, reprodukce a základy výcviku.

Psi standartně očkuji proti těmto chorobám: psinka, parvoviróza, infekční hepatitida, infekční kašel, leptospiróza a vzteklina, kočky proti kočičí rýmě a vzteklině. Po domluvě je možné toto základní schéma doplnit o vakcinaci proti borelióze, tetanu či plísňovému onemocnění, u koček proti také proti leukóze a chlamidióze. Samozřejmostí je případná evakuace análních žlázek, stříhání drápků, a jiná drobná ošetření...

Pří návštěvě není problém dovoz a prodej veterinárních přípravků (antiparazitárních, nutričních doplňků.., krmiv a po předchozí konzultaci, vyšetření.. případně veterinárních dieta a léčiv)

.

kryoterapie

Disponuji také moderním přístrojem pro neinvazivní drobné zákroky. Jedná se o přístroj pro nebolestivé lokální zmrazení tkáně bez nutnosti anestezie - kryokauter. Pomocí tohoto je možné ošetřit s přesností na milimetr drobné novotvary (bradavice, papilomy, cysty, adenomy...) nejen na tlamě, nosu, víčkách, uších, polštářky tlapek, ale také v perianální oblasti. Toto ošetření je také proveditelné v domácích podmínkách.

 

Očkování, první prohlídka , poradenství o výživě a výchově štěněte a kotěte u Vás v domově

Nové štěně (i osvojený dospělý pes)  je v prvních dnech u Vás doma po příchodu/přivezení od původního chovatele ve stresu z nového prostředí, změny prostředí a případné výživy, ztráty kontaktu se svými sourozenci...

Návštěvou a prvním vyšetřením štěněte u Vás v domácnosti minimalizuji stres jak Vás, tak Vašeho čtyřnohého přítele.

Více o tom, jak se svým novým přírustkem v domácnosti viz rady,tipy mé domovské stránky:

https://www.boskovet.cz/tip-prvni_dny.html


Klinické vyšetření (interní medicína, preventivní a kontrolní) 

V domácích podmínkách, ač s některými komplikacemi je proveditelné základní klinické a menší specializované vyšetření (oftalmo, gastro, kardio..), poté případná "navigace," co s daným problémem dále..

více o kompletním preventivním vyšetření viz:

https://www.boskovet.cz/tip-ordinace.htm

preventivní prohlídku provádím i při každém očkování, je také doporučitelná v každém věku zvířete včetě (a hlavně) seniorského, více viz:

https://www.boskovet.cz/tip-starnouci_psi.html

 

Čipování zvířat, vystavení mezinárodního pasu

Čipování slouží k nezaměnitelnému označení zvířete. Jedná se o jednoduchý bezbolestný zákrok proveditelný již ve štěněcím věku. Mikročipem označené zvíře lze zaevidovat v registru zvířat (pro dohledání při případném zatoulání) 

 

Euthanasie  (šetrné uspání zvířete) 

Jak již zmíněno v úvodu velice často žádaná veterinární výjezdová služba. Bohužel každý život spěje jednoho dne ke konci a zvířata mají narozdíl od lidí jistou výhodu v možnosti zkrácení jejich utrpení. V domácích podmínkách je uspání zvířete téměř neproblematické a hlavně velice šetrné, nestresující....

Ceny výjezdů a veterinárního ošetření:

Cena výjezdu se pohybuje od 400,- do 1000,- Kč v závislosti na charakteru ošetření a případné vzdálenosti. Ceny vlastních veterinárních úkonů jsou standartní dle ceníku brněnských veterinárních ordinací a klinik.

K obecnému porozumění ceně veterinárního ošetření více viz:

https://www.boskovet.cz/tip-cena.html

spolupracuji s pojišťovnou PetExpert a v případě potřeby, Vašeho sjednaného pojištění je možné plnění zkrze mne využít. Více viz:

https://www.petexpert.cz/


Laboratorní vyšetření

Ve spolupráci s laboratořemi zajistím hematologické a biochemické vyšetření krve, mikrobiologické vyšetření stěru, punktátu, příp. imunologické vyšetření. Základní mikroskopické vyšetření (stěru, seškrabu, otisku..) jsem schopna zajistit odvozem a vyšetřením vzorku u mne v ordinaci.


laserterapie

Laserterapie je biostimulační metoda léčby využívaná především v terapii onemocnění kloubů, svalů a páteře, ran a kožních onemocnění. Podstatou je schopnost laserového paprsku ve tkáni stimulovat proces hojení a přísun zárodečných buněk. Laser rošiřuje cévy, působí proti bolesti, otokům a zánětům. V případě diagnostikovaného a léčeného některého z výše zmíněných onemocnění jsem schopna přístroj dovézt do domácích podmínek a terapii praktikovat zde.


Výjezdy k pacientům jsou možné v těchto lokalitách:

Brno-město a blízké okolí (Bohunice, Bosonohy, Bystrc, Černovice, Chrlice, Ivanovice, Jehnice, Jundrov, Kníničky, Kohoutovice, Komín, Královo Pole, Líšeň, Maloměřice , Obřany, Medlánky, Lískovec, Ořešín, Řečkovice a Mokrá Hora, Slatina, Starý Lískovec, Tuřany, Útěchov, Líšeň, Vinohrady, Žabovřesky, Žebětín, Židenice, Černá Pole., Heršpice, Husovice, Chrlice, Holásky, Dvorska,,Lesná, Vranov, Ochoz u Brna, Komárov, Pisárky, Přízřenice, Šlapanice, Soběšice, Bílovice nad Svitavou, Babice n.sv.,, Řícmanice, Kanice,..) a další...

Blansko, okres Blansko a přilehlé obce (Adamov, Jedovnice, Křtiny, Březina, Bukovina,Křtiny.....), Kuřim, Tišnov, Černá Hora, Veverská Býtiška a další...
www.boskovet.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!